FURNITURE / Chairs and Stools / Bardisk + stolar 9614076
*
nr 961 4076
Bardisk + stolar
3 pcs, Johannes Andersen, Denmark, Modell Sk 661, Teak, inlaid woodwork, length: 115 cm, width: 39 cm, height: 112 cm,
3 delar, Johannes Andersen, Danmark, Modell Sk 661, Teak, intarsia, längd: 115 cm, djup: 39 cm, höjd: 112 cm
Estimate:
5000
Sold:
SEK 4400
Auction date:
Monday May 11 2015
at 19:11:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/5 16:21:48
1
4.200 kr
10/5 16:59:07
2
3.200 kr
10/5 16:59:07
1
3.400 kr (Robot)
10/5 16:59:53
2
4.000 kr
10/5 16:59:53
1
4.200 kr (Robot)
11/5 17:43:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bardisk danmark dansk danska europa johannes andersen karmstol karmstolar norden skandinavien skandinavisk stol stolar teak
-
7153 BAR STOOL
klädd sits,
Auction ends
tomorrow
13 maj at 18:11
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
13 maj at 20:10
-
7170 EMMA CHAIR
,
Auction ends
tomorrow
13 maj at 18:45
-
7169 EMMA CHAIR
,
Auction ends
tomorrow
13 maj at 19:36
-
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Auction ends
tomorrow
13 maj at 18:43
-
7400 EMMA CHAIRS
one pair, rosa velour,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
13 maj at 19:18
*
Bardisk + stolar
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 961 4076
Bardisk + stolar
3 pcs, Johannes Andersen, Denmark, Modell Sk 661, Teak, inlaid woodwork, length: 115 cm, width: 39 cm, height: 112 cm,
3 delar, Johannes Andersen, Danmark, Modell Sk 661, Teak, intarsia, längd: 115 cm, djup: 39 cm, höjd: 112 cm
Estimate: | 5000 |
---|---|
Sold: | SEK 4400 |
Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/5 16:21:48 | 1 | 4.200 kr |
10/5 16:59:07 | 2 | 3.200 kr |
10/5 16:59:07 | 1 | 3.400 kr (Robot) |
10/5 16:59:53 | 2 | 4.000 kr |
10/5 16:59:53 | 1 | 4.200 kr (Robot) |
11/5 17:43:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bardisk danmark dansk danska europa johannes andersen karmstol karmstolar norden skandinavien skandinavisk stol stolar teak
-
7153 BAR STOOL
klädd sits,
Auction ends
tomorrow
13 maj at 18:11 -
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
13 maj at 20:10 -
7170 EMMA CHAIR
,
Auction ends
tomorrow
13 maj at 18:45
-
7169 EMMA CHAIR
,
Auction ends
tomorrow
13 maj at 19:36 -
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Auction ends
tomorrow
13 maj at 18:43 -
7400 EMMA CHAIRS
one pair, rosa velour,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
13 maj at 19:18